Świetne wieści z Emirates Stadium

Jak ostatnio wspominaliśmy, w drużynie Arsenalu zanosi się na spore roszady. Z zespołem kanonierów prawie na pewno żegnają się Alexander Lacazett i Pablo Marim. W kontekście nowych nabytków najwięcej informacji otrzymywaliśmy odnośnie Sergeja Milinkovicia-Savicia oraz Yourie Tielemansa. Z radością możemy przekazać wieści o nowych kontraktach podpisanych przez Arsenal!

Fabio Vieria piłkarzem Arsenalu

Dwa dni temu została podana do wiadomości publicznej niespodziewana informacja. Wynika z niej, że 22-letni pomocnik grający do tej pory w FC Port, Fabio Vieria, będzie w nowym sezonie reprezentować barwy Arsenalu. Za transfer Portugalczyka Kanonierzy zapłacą 35 mnl euro. Kontrakt zakłada także dodatkowe 5 mln bonusów uzależnionych od wyników. Zawodnik przechodzi właśnie testy medyczne w londyńskim klubie. Podpisana umowa zakłada, że będzie występował na Emirates Stadium przynajmniej do 2027 roku. Ostatni sezon Fabio Vieria może zaliczyć do udanych. W lidze portugalskiej wybiegł na murawę 27 razy, zdobył 6 bramek i 14 razy asystował kolegom z zespołu! To naprawdę świetne statystki i wszyscy liczą na podobna formę w kolejnym sezonie.

Nowa umowa z wychowankiem

Arsenal Londyn poinformował na swojej oficjalnej stronie o przedłużeniu umowy z Eddiem Nketiah. 22-letni piłkarz jest w zasadzie wychowankiem klubu. Swoja przygodę z Kanonierami zaczął w wieku 14 lat dołączając do szkółki Arsenalu. Kolejne lata przebijał się przez szczeble drabinki klubowej. Ostatecznie w roku 2017 udało mu się zadebiutować w pierwszej drużynie. W dotychczasowych 92 rozegranych meczach strzelił 23 bramki. Dodatkowo, należy także wspomnieć o sukcesach młodego piłkarza w kadrze narodowej. Podsumowując zdobycie 16 bramek w 17 meczach dla reprezentacji Anglii U-21 można powiedzieć tylko jedno – niewiarygodne. Podobniej jak Fabio Vieria, Eddie Nketiah jest młodym zawodnikiem, który będzie stanowić o sile Arsenalu przez kilka najbliższych lat. Wygląda na to, że kibice Arsenalu będą mieli się z czego cieszyć w najbliższych sezonach.