Roszady u Kanonierów

Tradycyjnie miesiące letnie są tzw. „sezonem ogórkowym” w europejskiej piłce nożnej. Nie inaczej jest w przypadku Premier League. W oczekiwaniu na rozpoczęcie nowego sezonu kibice z wypiekami na twarzy śledzą doniesienia o transferach. Wszystko wskazuje na to, że także na Emirates Stadium dojdzie do sporych zmian. Podsumujmy najnowsze informacje odnośnie planowanych roszad w zespole Arsenalu.

Opuszczają pokład

W najbliższym czasie kilku piłkarzy Arsenalu zmieni barwy klubowe. Jednym z zawodników, który w nowym sezonie nie będzie dłużej występował w koszulce Kanonierów jest Alexander Lacazett. Francuz swoją przygodę z Arsenalem zaczął w 2017 roku. Koszt transferu wraz z bonusami wyniósł 60 mln euro. Ostatnio Olympique Lyon potwierdził, że podpisał umowę z Lacazettem.

Kolejnym zawodnikiem, który być może pożegna się z londyńskim klubem jest Pablo Marim. Ostatnimi czasy grał on na wypożyczeniu w Udinese. Trzeba uczciwie przyznać, że zaprezentował się w barwach włoskiego klubu bardzo solidnie. Włosi chcieliby zapewne zatrzymać Mari u siebie, jednak przeszkodą mogą być kwestie finansowe. Podobno także Milan jest zainteresowany obrońcom. Sam zawodnik zdaje się nie być zainteresowany powrotem na Emirates Stadium. Trener Kanonierów też raczej nie widzi go w wyjściowym składzie, więc zmiana barw jest niemal przesądzona.

Nowe działa Kanonierów

W chwili obecnej włodarze klubu robią wszystko co mogą aby ściągnąć do klubu solidnego pomocnika. Bardzo zależy im na zawodniku, który będzie mógł z marszu dołączyć do pierwszej jedenastki. W tym kontekście dużo mówi się o grającym w Lazio Sergeju Milinkoviciu-Saviciu. Arsenal planuje wzmocnić środkową formację dwoma pomocnikami. Jednym z nich miałby być właśnie Serb.

Drugim zawodnikiem przymierzanym do gry w koszulce Kanonierów jest Yourie Tielemans. Jak wiadomo, sztab prowadzi skonkretyzowane działania mające na celu nabycie zawodnika Leicesteru City. Ponadto zawsze w odwodzie pozostaje Ruben Neves. Podsumowując, zbliżające się okienko transferowe będzie z pewnością bardzo ciekawe.