Strata punktów

W ostatnią niedzielę Arsenal Londyn wystąpił w roli gości w meczu 13. kolejki ligi Angielskiej. Rywalem „Kanonierów” był zespół Southampton. Mimo, iż podopieczni Artety grali spotkanie wyjazdowe byli stawiani w roli faworyta. Patrząc na dotychczasowe występu zespołu w sezonie 2022/23 nikogo nie dziwią takie oczekiwania znawców stawiane przed meczem. Natomiast pewnym zaskoczeniem może być wynik końcowy spotkania. Arsenal w meczu 13. kolejki Premier League jedynie zremisował i tym samym po raz drugi w tym sezonie nie zgarnął pełnej puli punktów.

Mocny początek

Pewną tradycją już stało się to, że Arsenal bardzo dobrze rozpoczyna swoje mecze. Tak też było i tym razem. Od samego początku spotkania to goście narzucili tempo rozgrywki. W krótkim czasie udało im się stworzyć sobie kilka dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. Najpierw przed szansą stanął świetnie spisujący się w tym sezonie Gabriel Jesus. Tym razem jednak nie udało mu się pokonać bramkarza gospodarzy. Następnie próbował Martin Odegaard, jednak on również nie dał rady. Natomiast strzał Xhaki z ostrego konta dobrze obronił bramkarza Southampton. Jednak druga próba Xhaki był już znacznie lepsza. Pomocnik Arsenalu otrzymał dobre dośrodkowanie, mocno uderzył na bramkę i pokonał bramkarza gospodarzy. Po strzeleniu bramki Arsenal nieco zwolnił, ale do końca pierwszej połowy wciąż kontrolował spotkanie.

Słabsza postawa

Druga połowa meczu była niestety znacznie słabsza w wykonaniu Arsenalu. Gospodarze coraz częściej znajdowali sposób na przedostanie się pod bramkę „Kanonierów”. Obraz gry zmienił się na tyle, że prowadzenie 1:0 zaczęło być zagrożone. W końcu Southampton zakończyło jeden z kontrataków celnym trafieniem. Bramkę należy zapisać na konto Stuarta Armstronga. Arsenal znalazł się w nieco nieciekawej sytuacji. Gospodarze prezentowali się znacznie lepiej niż w pierwszej połowie, więc gra na wygraną mogła zakończyć się dla zespołu Artety stratą kolejnej bramki. Końcówka spotkania to nieco bardziej nerwowa gra obu zespołów. Ostatecznie w meczy Arsenal kontra Southampton padł remis – 1:1.