Wypowiedzi Mikela Artety po meczu

Mikel Arteta opuścił Turf Moor w optymistycznym nastroju po tym, jak jego drużyna zdobyła wszystkie trzy punkty w sobotnie popołudnie.

Rzut wolny Martina Odegaarda zapewnił nam zwycięstwo 1:0 na północnym zachodzie i pomaga nam nabrać pozytywnego rozpędu przed nadchodzącymi spotkaniami z AFC Wimbledon i Tottenhamem.

Szef stawił czoła mediom przed powrotem na południe – a oto wszystko, co powiedział:

o występie…
Naprawdę ciężko wywalczone zwycięstwo w miejscu, do którego trudno się dostać i wygrać. Naprawdę dobrze radzą sobie z tym, co robią. Sprawiają, że jesteś pod dużą presją, ale myślę, że zaczęliśmy grę naprawdę dobrze, kontrolując i dominując grę. Mieliśmy kilka dużych faz, w których widziałem wiele rzeczy, których pragniemy jako zespół. Strzeliliśmy bramkę, mieliśmy pewne szanse na otwarcie, a potem były momenty, w których traciliśmy kontrolę i zaczęliśmy oddawać piłki po drugim lub trzecim podaniu. Wtedy gra staje się otwarta i nie ma kontroli. Bardzo mocno dzielą dwa bloki, a potem trzeba bronić dośrodkowań i długich piłek. Myślałem, że zrobiliśmy to naprawdę dobrze. Mamy graczy, którzy nie są w najlepszej jakości, aby zagrać w tę grę, ale myślę, że spisali się znakomicie, a zaangażowanie i postawa, jaką wykazywali podczas gry, aby znaleźć sposób na wygraną, była dla mnie najbardziej przyjemna, po gra.

o fizyczności Gabriela i Tomiyasu…
Myślę, że obaj byli naprawdę wspaniali. Myślę, że tylna czwórka była naprawdę solidna. Nie straciliśmy wiele, mimo że wywierali na nas presję. Myślałem, że są naprawdę dobre.

o wpływie Gabriela i dwóch czystych kontach w dwóch meczach, w których grał…
Tak, ale nie mieliśmy go, więc nie wiemy, jak bardzo za nim tęskniliśmy. Wiemy, że to zawodnik z niesamowitą przyszłością i już daje nam wiele. Bardzo dobrze przystosował się do ligi. Dlatego go podpisaliśmy. Wkracza, jego język jest znacznie lepszy i może trenować i komunikować się znacznie lepiej ze swoimi kolegami z drużyny. Rozumie, czego chcemy i nie sądzę, żeby było to o wiele trudniejsze niż granie tutaj w Premier League. Był dziś wspaniały.

źródło: arsenal.com