Zwycięstwo w Lidze Europy

Wyniki Arsenalu w lidze angielskiej w sezonie 2021/22 niestety nie pozwoliły londyńczykom zakwalifikować się do Ligi Mistrzów. Przypomnijmy, że „Kanonierzy” zakończyli poprzedni sezon na 5. miejscu. Jednak mimo wszystko Arsenal ma szansę zaprezentować się w europejskich rozgrywkach. 5. miejsce w Premier League pozwoliło dostać się do Ligi Europy. Pierwsze spotkanie w ramach tych rozgrywek drużyna z Londynu grała na wyjeździe przeciwko FC Zurich. To wyjazdowe spotkanie udało się gościom wygrać wynikiem 2:1.

Indywidualne błędy

Zawodnicy Arsenalu nie najlepiej weszli w spotkanie z Zurichem. Zmorą podopiecznych Mikela Artety były błędy indywidualne. Bardzo nerwowo tego dnia grali Matt Turner i Gabriel. Mimo tak słabej postawy obrońców „Kanonierów” gospodarze mieli problemy z konstruowaniem akcji. Natomiast gościom do zdobycia prowadzenia wystarczyła jedna dobra akcja. W 16. minucie spotkania Arsenal wyprowadził szybką i jak się okazało, skuteczną kontrę. Akcję wykończył Marquinhos. Kilka minut później mogło być już 2:0. Przed szansą stanął Vieira, jednak próbując przelobować bramkarza przestrzelił. Podopieczni Artety kontrolowali przebieg spotkania i osiągnęli aż 75% posiadania piłki. Mimo to tuż przed przerwą Szwajcarom udało się wyrównać. Faul Nketiaha w polu karnym odgwizdał sędzia. Rzut karny na bramkę zamienił Mirlind Kryeziu.

Pełna kontrola

Druga połowa, podobniej jak pierwsza, przebiegała pod pełną kontrolą Arsenalu. Jednakże podobnie jak w pierwszej nie za wiele z tego wynikało. Dopiero w 62. minucie „Kanonierom” udało się zamienić boiskową przewagę na bramkę. Jak się później okazało była to bramka na wagę zwycięstwa w meczu. Świetną piłkę w pole karne wrzucił Marquinhos. Z tego podania skorzystał Nketiah. Można zatem powiedzieć, że zawodnicy zamienili się rolami. Przy pierwszej bramce to Nketiah asystował a Marquinhos strzelał. Na ostatnie 20 minut spotkania Arteta wprowadził Sake, Zinczenko, Jesusa i Odegaarda. Mimo tych zmian do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Arsenal pokonał na wyjeździe Zurich 2:1.