Kolejne transfery dopinane

Arsenal Londyn naprawdę poważnie podchodzi do przygotowań do nowego sezonu. W przeciągu ostatniego tygodnia drużyna prowadzona przez Mikela Artete rozegrała dwa mecze sparingowe. Trener może być zadowolony z postawy zawodników ponieważ jego zespół wygrał oba rozegrane sparingi. W niedzielę 17 lipca Kanonierzy pokonali Everton 2:0. Natomiast wczoraj Londyńczycy wygrali z Orlando City 3:1. W najbliższym czasie zawodnicy Arsenalu będą mieli szansę sprawdzić swoją formę w pojedynkach z Chelsea oraz Sevillą. Równie dobrze co zawodnicy prezentują się działacze klubu. Do tej pory udało się dokonać 4 transferów. Jednakże już za kilka dni liczba zawodników przechodzących do Arsenalu może wzrosnąć do 6 gdyż dopinane są kolejne dwa ciekawe transfery.

Kolejny zawodnik z City

Informowaliśmy już o przejściu do Arsenalu Gabriela Jesusa, który był zawodnikiem Manchesteru City. Jak się okazuje, kolejny piłkarz występujący do tej pory w koszulce „Obywateli” trafi na Emirates Stadium. Tym razem klubom udało się dojść do porozumienia w sprawie transferu Ołeksandra Zinczenko. W drodze negocjacji kluby uzgodniły, że kwota odstępnego będzie wynosić około 35 mln euro. 25-letni reprezentant Ukrainy związał się z Arsenalem 4-letnim kontraktem. W ubiegłym sezonie lewoskrzydłowy rozegrał 28 meczów w barwach Manchesteru City, zdobywając 5 asyst.

Kolejny Brazylijczyk

Arthur Melo może być drugim po Gabrielu Jesusie reprezentantem Brazylii pozyskanym przez „Kanonierów” w trakcie tego okna transferowego. Arsenal ma spore szanse na wynegocjowanie korzystnych warunków gdyż Juventus jest zdecydowany pozbyć się Brazylijczyka. Bardzo możliwe, że pomocnik nie pojawi się nawet na zgrupowaniu Juventusu w Stanach Zjednoczonych. Wszystko dlatego, ze „Stara Dama” nie wiąże z zawodnikiem żadnej przyszłości. Jakiś czas temu Arsenal gotów był wypożyczyć Melo z Juventusu. Jednakże teraz może okazać się, że uda się doprowadzić do definitywnego transferu. W ostatnim sezonie Arthur zagrał jedynie w 20 meczach gdyż leczył różne drobne urazy.