Dalsze doniesienia transferowe

Kanonierzy w końcu chcą skończyć z wizerunkiem drużyny, której zawsze brakuje jakiegoś małego szczegółu w układance zapewniającej sukces. Mikel Arteta mocno pracuje na zmianą stylu gry drużyny. Z pomocą w odbudowie należnej Arsenalowi pozycji przyjdą również transfery. Uporządkowanie składu powinno ułatwić trenerowi realizowanie celów. Wiedząc na co można liczyć ze strony zawodników Arteta będzie mógł jeszcze lepiej przygotować się do nowego sezonu. Przebudował składu to nie tylko transfery przychodzące, ale także konieczność pożegnania się z zawodnikami, którzy nie pasują do wizji trenera. Omawiamy krótko najnowsze wieści transferowe z Emirates Stadium.

Odchodzą z klubu

Przynajmniej dwóch piłkarzy może w najbliższym czasie pożegnać się z klubem. Pierwszym z nich jest Matteo Guendouzi, którego odejście z klubu jest już przypieczętowane. Pomocnik ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Olympique Marsylia. W związku z faktem, że był to sezon bardzo udany, francuski klub postanowił wykupić zawodnika. O transferze drużyna z Marsylii poinformowała już na swojej oficjalnej stronie. Transfer zapewni Arsenalowi wpływy w wysokości 11 mln euro.

Jednakże to nie jedyny piłkarz Arsenalu, który zainteresowane jest Olympique Marsylia. Podobno Kanonierzy otrzymali ofertę wypożyczenia Nuno Tavaresa. Boczny obrońca nie miał zbyt wielu okazji zaprezentować się na boisku w minionym sezonie. Ostatecznie na tę chwilę pion sportowy Arsenalu nie podjął jeszcze decyzji w sprawie wypożyczenia.

Kolejny na celowniku

Arsenal chciałby ściągnąć do siebie Lisandro Martineza grającego obecnie w Ajaxie Amsterdam. Już od pewnego czasu Kanonierzy wyrażają swoje zainteresowanie zawodnikiem. Ich ostatnia oferta przedstawiona zarządowi Ajaxu opiewa na 40 mln euro. Wydaje się jednak, że może to być za niska kwota dla klubu z Amsterdamu. Wyceniają oni swojego zawodnika na około 50 mln euro z bonusami. W najbliższych dniach okaże się, że włodarze londyńskiego klubu będą skłonni sięgnąć głębiej do kieszeni i przedstawić lepszą ofertę.