Locatelli wyląduje na Emirates Stadium?

Kojące wieści niesie dla kibiców Arsenalu Fabrizio Romano. Według włoskiego dziennikarza Manuel Locatelli jest coraz bliżej przenosin do drużyny „Kanonierów”. Włoski pomocnik był jedną z gwiazd fazy grupowej mistrzostw Europy. Zaskoczył wszystkich świetną postawą i wejściem w buty Marco Verattiego, który był kontuzjowany. Locatelli zdobył 2 bramki i świetnie kreował grę podopiecznych Roberto Manciniego. Wraz z drużyną został nowym mistrzem Europy. Już w trakcie Euro było wiadomo, że Sassuolo będzie dla Manuela za ciasne. Pojawiało się sporo informacji o możliwym przejściu do Juventusu jednak brakowało konkretów. Teraz, według Romano, Locatelli zmieni jednak kraj w którym będzie występował.

Prezydent Sassuolo potwierdził ofertę ze strony „Kanonierów”. Powiedział również, że została ona przyjęta. Niemal jednocześnie „Zielono-Czarni” rozpoczęli poszukiwania następcy Locatelliego. Pierwszym wyborem okazał się być zawodnik FC Liverpool – Marko Grujić. Sassuolo podobno miało już złożyć ofertę za zawodnika „The Reds”.

Arsenal miał zaoferować za Manuela Locatelliego 35 milionów funtów i taka oferta została zaakceptowana. Otwartym pytaniem pozostaje czy Juventus włączy się do walki o pomocnika? Jeśli tak, jest możliwe, że „Kanonierzy” będą musieli obejść się smakiem. Dużo mówiło się o tym, że Locatelli zawsze marzył o grze w Juve. W związku z tym, w przypadku oferty, wybór może być jeden.

źródło: tbrfootball.com