Hector Bellerin coraz bliżej odejścia z Arsenalu

Hector Bellerin jest coraz bliżej dołączenia do włoskiego Interu Mediolan. Tak uważają zarówno angielskie jak i włoskie media. Strony podobno są już coraz bliżej dogadania warunków umowy i założeń kontraktowych. Hiszpański boczny obrońca został sprowadzony w młodym wieku ze szkółki FC Barcelony. Jak pokazał późniejszy czas był to dobry ruch ze strony „Kanonierów”. Bellerin występował przez długi czas w Arsenalu i robił to w większości czasu bardzo dobrze. Jednak życie piłkarza ciągle się zmienia i teraz nadszedł czas na rozstanie. 26-latek zaliczył w sumie 239 występów dla Arsenalu, wygrywając trzy Puchary Anglii i trzy Tarcze Dobroczynności, a także znalazł się w Drużynie Roku PFA w sezonie 2015/2016.

Bellerin doskonale czuł się w klubie z Londynu, co wielokrotnie podkreślał. Jednak nadszedł czas w którym ten 26-latek musi zmienić otoczenie, by jego kariera ponownie nabrała tempa. W tym wypadku idealnym ruchem dla niego wydaje się być właśnie Inter Mediolan. Inter, który niedawno stracił swojego prawego wahadłowego na rzecz Paris Saint-Germain. To właśnie tam za grube miliony przeniósł się Achraf Hakimi i to właśnie jego miałby zastąpić w Mediolanie Hector Bellerin.

Póki co nie wiadomo jaką decyzję podejmie Mikel Arteta, gdyby Bellerin pożegnał się z Arsenalem. W kuluarach mówi się o tym, że nie sprowadziłby nowego prawego obrońcy, ale chciałby sprawdzić tych, którzy są obecni już w klubie. Co do Bellerina, tak jak pisaliśmy wyżej, w Interze powinien mieć z góry zapewniony pierwszy skład. W Mediolanie po prostu nie ma na ten moment nikogo lepszego, kto by mógł zagrozić Hiszpanowi.

źródło: caughtoffside.com