Arsenal vs City

Arsenal w starciu z City — emocjonujące starcie w Premier League

Niewiele brakowało, aby Arsenal awansował w angielskiej ekstraklasie. Przegrał w starciu z Manchesterem City na stadionie w Londynie (1:2). Był to pierwszy noworoczny mecz Premier League. Nieszczęśliwy gol padł dopiero w 93. Minucie. Lider i mistrz dopieszcza serię kolejnych sukcesów.

Niesamowity strzał Bukayo Saki

Spotkanie inaugurujące 21. serię Premier League nie zawiodło swoich fanów. W pierwszej połowie dominującą drużyną byli ‘Kanionierzy”. Po trzydziestu minutach gry swoją przewagę zamanifestowali golem. Strzelcem tej bramki był Bukayo Saki, który po przyjęciu idealnego podania od Kieran Tierney, zdobył punkt dla klubu poprzez strzał przy słupku. Ederson w tym rozegraniu nie miał żadnych szans. Był to szósty gol 20-latka w tym sezonie oraz pierwszy Arsenalu do siatki Premier League od niemal trzech lat.

Upadek, który ukończył się rzutem karnym

W 57. minucie nastąpił remis. Bernardo Silva przewrócił się w polu karnym po walce o piłkę z Granitem Xhaką. Z początku sędzia nakazał kontynuować grę, jednak po chwili analiza VAR przekonała go to odejścia od tej decyzji. Ostatecznie podyktował on zasłużony rzut karny, który skończył się golem. Wykonawcą strzału został Riyad Mahrez.

Świetna seria Manchesteru City

W tym momencie mecz stał się bardziej dynamiczny. Z początku po błędzie Aymerica Laporte’a piłkę na linii bramkowej wybił Nathan Ake — obrońca “The Citizens”. Chwilę później Gabriel otrzymał żółtą — faul ten odesłał stopera “Kanonierów” do szatni. Pomimo osłabienia gospodarze nie dali za wygrana, a nawet przeprowadzili więcej akcji ofensywnych. Jednak w trzeciej doliczonej minucie Rdori trafił do siatki Arsenalu, co doprowadziło City do zwycięstwa — po raz 11. z rzędu lidze.