Arsenal sprowadzi środkowego pomocnika

Jak donosi Fabrizio Romano, Arsenal wkrótce ogłosi transfer  Alberta Sambi Lokonga. Środkowy pomocnik Anderlechtu Bruksela ma być gotowy do przenosin na Wyspy Brytyjskie. „Kanonierzy” mieli zawodnika „na oku” już od dłuższego czasu. Teraz, wydaje się, że wszystkie strony są dogadane, a transfer jest na ostatniej prostej.

Fabrizio Romano jest uznawany przez środowisko za jednego z lepiej poinformowanych dziennikarzy na świecie. Zwykle, gdy podaje do wiadomości publicznej jakąś nowinkę transferową – ta spełnia się. Prawdopodobieństwo transferu Lokongi jest więc wysokie. Lokonga ma podpisać z londyńskim klubem pięcioletni kontrakt. Pojawiło się sporo obaw, co do transferu, gdy Atalanta złożyła ofertę. Jednak sam zawodnik miał naciskać na przejście do klubu z Premier League.

21-latek ma wnieść nową energię do zespołu z Emirates Stadium. Lokonga był kapitanem Anderlechtu w drugiej połowie sezonu 2020/2021. Pomimo młodego wieku, Mikel Arteta ma nadzieję, że Lokonga będzie nowym liderem zespołu. Pomocnik Anderlechtu ma być tym, który będzie nadawał ton grze „Kanonierów”. To on ma być nową jakością tego zespołu i głównodowodzącym. Czy tak będzie? Czas pokaże.

źródło: givemesport.com