Matt Turner w Arsenalu

Arsenal bliski pozyskania nowego bramkarza

Arsenal jest o krok od sfinalizowania letniego transferu Matta Turnera z New England Revolution – takie informacje przekazał Taylor Twellman. 

Kanonierzy stawiają na Matta Turnera w letnim okienku transferowym 

Arsenal Londyn zaskoczył wyborem nowego bramkarza. Z drużyną najprawdopodobniej pożegna się Bernd Leno, który na zawsze stracił miejsce w ekipie na rzecz Aarona Ramsdale’a. W letnim okienku transferowym ma go zastąpić Matt Turner z New England Revolution. 

Jak podaje Taylor Twellman, między piłkarzem a angielskim klubem uzgodniono już warunki kontraktu. Do finalizacji letniego transferu pozostało jedynie ustalenie drobnych szczegółów.  

Kwota transakcji Amerykanina będzie podobna do tej, jaką klub uzyskał od Manchesteru City za Zacka Steffana. Columbus Crew zainwestowało wtedy siedem milionów euro oraz trzy miliony euro bonusu. 

Matt Turner – dotychczasowa kariera piłkarza 

Kariera 27-latka dotychczas opierała się o grę na terenie Stanów Zjednoczonych. Od marca 2016 roku zawodnik reprezentuje barwy New England Revolution. Z początku nie mógł dostać się do pierwszej jedenastki, przez co dwukrotnie wypożyczono go do Richmond Kickers. 

Później Turnera mianowano pierwszym bramkarzem klubu. Dla New England Revolution zawodnik wystąpił w 106 spotkaniach, a w 23 z nich nie przepuścił żadnej piłki. 

W zakończonym już sezonie Major League Soccer Amerykanin uczestniczył w 28 meczach oraz zasłużył na tytuł jednego z najlepszych bramkarzy w całej lidze. Jego team dostał się do play-offów, gdzie przegrał z New York City FC. 

Turner pełni funkcję głównego golkipera w narodowej kadrze. Barwy reprezentacji Stanów Zjednoczonych reprezentował do tej pory trzynaście razy. 

1 komentarz w temacie “Arsenal bliski pozyskania nowego bramkarza

  1. Ciekawe, że gracze zostają sprowadzani z MLS, rozwija im się liga, niedawno trafiali tam tylko emeryci.

Comments are closed.